+38(057)392-11-71           +38(057)392-11-68          sfg_lan@ukr.net

СФГ «ЛАН»

Інноваційний трактор CLAAS 

AXION 820

Вже 3 тижні СФГ «ЛАН» має можливість використовувати на практиці трактор CLAAS AXION 820.  І ми з точністю можемо сказати, що ціна трактора повністю відповідає його якості.  

AXION 820 з двигуном потужністю до 233 к.с., з 35 к.с. понад номінальної потужності і неабиякою підйомної силою стає ідеальною базовою машиною для широкого спектра застосувань. А розумна система управління двигуном гарантує низьку витрату палива.

Можна виділити наступні переваги трактора:

 • Потужність від 189 до 233 к.с. за стандартом ECE R 24;
 • Система паралельного водіння GPS PILOT;
 • Коробка передач HEXASHIFT;
 • Підготовча оснащення ISOBUS;
 • Велика відстань між колесами для комфортної їзди і ідеального розподілу ваги;
 • Невелика питома маса від 33 кг / к.с. (45 кг / кВт) і висока корисне навантаження;
 • Знижена частота обертання двигуна при максимальній кінцевої скорості 40 км/год / 50 км/год;
 • Механічна 4-точкова підвіска кабіни;
 • Вантаж для коліс із заводу;
 • До шести секцій гідророзподільника, дві з них з електронним регулюванням за часом і подачі.

Після експлуатаціі нового трактора CLAAS AXION 820 СФГ «ЛАН» зробило свій аналіз. За два тижні було зорано 300 гектар на глибині 28 см з расходом 21л/га, в той час як у радянського трактора при максимальній глибині 25 см витрата палива становить вже 25 л/га. Тож, на початкових етапах можна зробити висновок, що, перш за все, трактор CLAAS AXION 820  більш потужний і більш економний. 

 


Кукурудза 2018р.

Кукурудза є однією з основних зернових культур як в Україні, так і у всьому світі. Інтенсифікація технології вирощування цієї культури дає змогу отримати високі врожаї і, відповідно, прибуток. Проте, вирощування кукурудзи не таке просте, як здається на перший погляд. Кукурудза – рослина дуже примхлива і неправильна посадка, догляд, обробка отрутохімікатами і навіть добрива можуть нашкодити майбутньому врожаю. До того ж, вибір попередників відіграє вирішальне значення в плані забезпечення біологічної потреби гібриду у воді, поживних речовинах, а також регулювання чисельності шкідливих організмів. Кращими попередниками є озимі культури, зернобобові, картопля, гречка. Саме через ці особливості кукурудза займає лише 3 місце серед посівних площ СФГ “ЛАН”.

Однак, попри невеликі масштаби посіву, СФГ “ЛАН” дуже ретельно підходить до вирощування кукурудзи та проводить всі необхідні заходи для отримання якісного продукту.

Як відомо, посівний матеріал грає дуже важливу роль і саме від нього залежить кількість зібраного зерна. Якщо сорт або гібрид має дуже низьку потенційну врожайність, навіть при ідеальному догляді і погодних умовах більше можливого виростити не вдасться. СФГ “ЛАН”, зробивши комплексний аналіз, зупинилося на таких сортах, як “ДКС 3795” та “Акцентус”.

Для того, щоб отримати хороший урожай високоякісного зерна з відмінною питомою вагою насіння, треба дотримуватися графіка внесення добрив. Внесення добрив здійснюється відразу при посадці. Тут необхідно забезпечити кукурудзу швидкодіючими добривами, які були б ефективні для швидкого старту і вивітрилися до настання спекотного сезону. СФГ “ЛАН” вносить 200 кг Селітри на 1 гектар.

Важливим елементом сучасних технологій вирощування кукурудзи є інтегрована система захисту посівів від шкідливих організмів, першочергове місце серед яких посідає боротьба з бур’янами. Саме бур’яни є основним фактором зниження урожайності та погіршення його якості. СФГ «ЛАН» застосовує гербіцид «Апріорі»з високою біологічною ефективністю, що призначений  для після сходового захисту посівів  кукурудзи від комплексу найбільш  поширених однорічних і багаторічних  дводольних та злакових бур’янів. А для того, щоб гербіцид швидше проник в рослину, використовується “Прилипач”.

Кукурудза - дуже вимоглива до добрив технічна культура. Особливо це стосується мікроелементів, які неможливо замінити ніякими іншими поживними речовинами. Найбільш важливі з них: цинк, мідь, марганець, бор. Добрива для кукурудзи, що містять мікроелементи, вносяться на стадії 3-7 листків. Даний період є вкрай важливим, оскільки в цей час формується кількість зерна в качані і його якість. Тому, у цей період СФГ “ЛАН” вносить мікродобриво“Розалік Цинк”з нормою внесення 0,4л/га.

Збирати качани можна вже на 110-140 день після посадки. Визначити, коли потрібно збирати просто - стебло рослини стає сухим до самого кореня, тоді зерно повністю готове до збору і зберігання.

Отже, чекаємо та сподіваємось на гарний врожай!


Збирання врожаю озимої пшениці

Нарешті починається улюблений етап сільхозвиробників – збирання врожаю, а саме врожаю озимої пшениці.

07.07.2018, саме на Івана Купала, СФГ “ЛАН” розпочав збирання врожаю озимої пшениці.

Збирання врожаю є завершальним етапом вирощування озимої пшениці. Нагромадження сухої речовини, білка і клейковини в зерні пшениці продовжується до кінця воскової стиглості, коли його вологість знижується до 18–22%. Збирання врожаю пшениці озимої необхідно розпочинати в фазі повної стиглості зерна за вологості не менш як 17%. На цей час ендосперм твердий, на зламі борошнистий або скловидний, оболонка щільна, забарвлення зерна типове.

Цього року погодні умови для озимої пшениці були не найкращі, адже з осені пшеницю сіяли в суху землю, і сходи отримали досить пізно. В результаті розкущилася культура недостатньо. Але, незважаючи на несприятливі кліматичні умови цього сезону, при зваженому підході можна отримувати належні результати, адже озима пшениця займає 2 місце серед посівних площ СФГ “ЛАН” (900га).

Впродовж весни СФГ “ЛАН” робило усі необхідні процедури для поліпшення врожаю. На жаль, внести добрива по мерзлоталому ґрунту не вийшло, тому навесні проводили тільки підкореневе підживлення селітрою (100кг/га) та карбамідом (100 кг/га). Також, було проведено 2 обробки ЗЗР, адже для того аби запобігти втратам врожайності від шкідників слід побудувати чітку стратегію захисту – діяти на упередження, контролювати шкодочинні об’єкти з моменту їх заселення на полях, обробки слід пов’язувати з етапами розвитку фітофагів. В таблиці 1 та 2 можна побачити перелік засобів захисту озимої пшениці, які використовувало СФГ “ЛАН”.

                                                                                                                                                 Табл.1

                                                                                                                                                Табл 2.

Підсумовуючи витрати на ЗЗР можна побачити цифру в 1 000 000 гривень, отже, не дивлячись на несприятливі погодні умови, після такої старанної роботи, ми чекаємо на високий врожай озимої пшениці.


 

Озима пшениця

Нарешті, після затяжної зими 01.04.2018 р. СФГ “ЛАН” почало польові роботи. Завдяки новій технології нульового обробітку («No-Till») сходи озимої пшениці отримано на 99,9% площі. 

                                                                   

Зрозуміло, що дані не остаточні, подальший стан посівів буде залежати від погодних умов та подальшого підживлення, але можемо дати попередній обережний прогноз, що перезимовка пройшла успішно та без вагомих втрат.

«No-Till» технологія - це сучасна модель обробки ґрунту, при якій ґрунт не обробляється традиційним, механічним і звичним для нас способом за допомогою оранки, а переховується мульчею (подрібненими залишками рослинних культур). Застосування «No-Till» технології дозволяє істотно знизити витрати на сільськогосподарські роботи, оскільки при цьому методі обробки полів знижуються трудовитрати і економиться значна частина дорогих ресурсів. Основним плюсом застосування нового методу є те, що ґрунт (оскільки розпушування ґрунту не проводиться) краще зберігає вологу.

Не слід забувати і про такий актуальний на сьогоднішній день питанні, як екологія, адже відмова від прямої оранки значно зменшує викиди шкідливих газів, які виробляє сільськогосподарську техніку.

Крім того, завдяки застосуванню технології «No-Till» вода в природних джерелах, за рахунок зменшення загальної забрудненості полів, стає значно чистіше. При цьому через зниження рівня вуглецевих виділень з ґрунту, нормалізується баланс атмосферного вуглецю, і розширюються можливості для запобігання опустелювання і деградації ґрунту.

Не дивлячись на всі позитивні моменти такої обробки, не всі аграрії можуть собі дозволити її використовувати. Вона досить складна, оскільки вимагає високої кваліфікації агрономів і суворого дотримання технології, яка повинна враховувати кліматичні та погодні умови, особливості ґрунту, наявність шкідників, інші чинники. Крім того, для проведення сільськогосподарських робіт за даною методикою необхідно мати спеціальне обладнання і машини.

СФГ "ЛАН" виділяє величезні кошти на висококваліфікованих співробітників (агрономів), а також на придбання інноваційної техніки. Так, у 2017 році підприємство придбало інноваційну сівалку Great Plain за 1 937 328,83 грн. та посіяло 900 га озимої пшениці саме за цією технологією, де вже бачимо початковий результат.

Але, ми розуміємо, що перезимовка це ще не запорука успіху, тому зараз СФГ “ЛАН” почало активно підживляти озиму пшеницю такими мінеральними добривами, як карбамід (90 т. = 900000 грн.) і аміачна селітра (90 т. = 720 000 грн.), адже у фазі весняного кущення вона потребує найвищого рівня забезпеченості рухомими формами елементів живлення в ґрунті. Для чого був проведений капітальний ремонт трактора МТЗ-892 №1 та був придбаний новий розкидач РНД-1000 (55 000 грн.). 

                                                                   

Тож, виходячи з вкладених інвестицій і використання нових технологій, господарство очікує успішних результатів майбутнього врожаю озимої пшениці в 2018 році.


 

Тренінг «Земельні питання»

15.03.18 Райффайзен Банк Аваль, Міжнародна Фінансова Корпорація та компанія Байєр  запросили представників СФГ “ЛАН” на тренінг “Земельні питання”.

Земельне питання було і залишається одним з найбільш дискусійних в Україні, особливо в період очікування зняття мораторію на продаж земель сільськогосподарського призначення. Земля є головною цінністю, основним активом компанії, а тому агропідприємства  потребують виваженої стратегії щодо створення і управління земельним банком.

В рамках тренінгу будуть інтерактивно пропрацьовані три блоки:

 1. Безпека володіння агробізнесом – реалії земельних відносин 2018.
 2. Захист активів агробізнесу: профілактика та протидія незаконним посяганням.
 • Протидія рейдерству, гра на випередження.
 • Перевірка контрагентів або правила особистої гігієни для агробізнесу.
 1. Практики управління земельним банком.

Так як СФГ “ЛАН” працює прозоро і в рамках законодавства, то відвідування таких тренінгів є невід’ємною частиною його діяльності.


“Державна програма підтримки фермерства.”

 26 лютого 2018 року представники СФГ «ЛАН» відвідали семінар на тему «Державна програма підтримки фермерства. Реалізація в умовах децентралізації». Уряд робить конкретні кроки для підтримки українських аграріїв. У 2018-му фермери зможуть повернути собі до 25% вартості техніки, придбаної в українського виробника. Компенсація поширюється на техніку, придбану в компанії  вітчизняних виробників. В Мінагрополітики пояснюють, до переліку може потрапити тільки та техніка, яка на 75% складається з деталей вітчизняного виробництва.

СФГ “ЛАН” ніколи не стоїть на місці, розвивається кожного дня та завжди бере участь в нових проектах.

Тому, ми придбали техніку з відповідного переліку:

 • Розкидач мінеральних добрив РМД-1000, вартість якого склала 55 000,00 грн.;
 • Подрібнювач причіпний ПТ-6, вартість якого склала 154 850,00 грн.

Далі, виконали комплекс необхідних дій і чекаємо на компенсацію у розмірі 25% від загальної суми.

 


“Відрядження в Мюнхен для укладення попереднього договору”

5 березня 2018 року представниками СФГ "ЛАН" була здійснена поїздка в Мюнхен, Німеччина для укладення попереднього договору про придбання програмного забезпечення AGROCOM компанії CLAAS. Програмне забезпечення CLAAS AGROCOM допомагає збирати, управляти і використовувати дані підприємства, дозволяючи користувачеві завжди бути в курсі того, що відбувається. Представниками було здійснено огляд функцій ПО та розглянуто його практичне використання.

Представники СLAAS запропонували придбати трактор AXION 850 та плуг LEMKEN 5+1 для високої якості оранки, що ми обов’язково розглянемо у серпні-вересні 2018 року.

СФГ "ЛАН" вже тісно співпрацює з великою німецькою компанією "CLAAS", так як на даному етапі вже має в розпорядженні 3 комбайни, 5 жаток та візок цього виробника:

 • Комбайн LEXION CLAAS 550;
 • Комбайн TUCANO CLAAS 440;
 • Комбайн MEDION CLASS 310;
 • Жатка соняшникова Sunspeed 12-70 CLAAS
 • Жатка соняшникова Sunspeed CLAAS;
 • Жатка зернова Cerio 680 CLAAS;
 • Жатка зернова CLAAS;
 • Жатка зернова Cerio CLAAS;
 • Візок CLAAS

  


"Турбота про довкілля"

Ретельний догляд за посівами сільгоспкультур зі сторони аграріїв – це запорука отримання високих результатів у вигляді хорошої урожайності. Останніми роками ефективний догляд за культурними рослинами обов’язково включає в себе використання засобів захисту рослин, а особливо хімічних, які мають назву пестициди. Така тенденція пояснюється тим, що завдяки хімічним препаратам вдається швидко та надійно подолати ряд негативних чинників, які супроводжують розвиток культур, а саме: бур’яни, комах-шкідників, вірусні та грибкові захворювання культур, гризунів, кліщів тощо.

СФГ “ЛАН” не виняток і теж застосовує такі засоби, але хімія, що згубно впливає на живі організми, не може бути цілком безпечною для здоров’я людини та навколишнього середовища. Саме тому СФГ “ЛАН”, піклуючись про населення та навколишнє середовище, суворо дотримується певних правил безпеки при зберіганні, перевезенні та використанні хімічних засобів захисту рослин.

Особи, які виконують роботи з пестицидами на підприємстві СФГ “ЛАН” щорічно в обов’язковому порядку проходять медичний  огляд, навчання по техніці безпеки при виконанні робіт, пов’язаних з пестицидами та інструктаж з техніки безпеки перед початком роботи з обов’язковою реєстрацією  в журналі інструктажів з техніки безпеки.

СФГ “ЛАН” придбало усі необхідні засоби для безпеки осіб, які виконують роботи з пестицидами в торгівельному центрі “Епіцентр” на суму 50 000 гривень, куди входить: переносний душ, спецодяг, рукомийний, рушник, рідке мило та інше.

На суму 3 500 гривень кожне робоче місце було обладнано засобами першої медичної невідкладної допомоги (аптечками).

До того ж, СФГ “ЛАН”, незважаючи на незручності у питанні транспортування, придбає за 12 000 гривень воду з резервуару у КВКП “Водоканал”. Тому, у 2018 році ми сподіваємось на отримання дозволу на спеціальне водокористування та буріння свердловини безпосередньо біля підприємства СФГ “ЛАН”.

Склад СФГ “ЛАН” було повність облаштовано та відремонтовано для  відповідності вимогам СНіП 11-108-78, серед яких:

 • під’їзні дороги з твердим покриттям;
 • склад має два виїзди;
 • біля складу є переносний душ;
 • складування пестицидів здійснюється з урахуванням хімічної сумісності та температурному режиму зберігання;
 • склади пестицидів обладнуються стелажами, полицями та піддонами;
 • на складі є спеціальні ваги, вогнегасник, ящики з піском, пилосос та інші необхідні для безпеки речі.

Також, розробили та отримали необхідні документи, такі як:

 • Висновки державної екологічної експертизи з розділами оцінки впливу на навколишнє середовище, на що потребувалось 18 000 гривень;
 • Реєстрові карти об'єктів утворення та утилізації відходів, на що потребувалось 12 000 гривень;
 • План організації роботи у сфері поводження з відходами за 2017-2018рр. та звіти про їх виконання, декларації про утворення відходів 2017-2018рр.;
 • Інформацію щодо кількості ЗЗР та добрив, які протягом 2017-2018рр. зберігались, транспортувались або використовувались.

 

Тож, СФГ “ЛАН” намагається виконувати рекомендації щодо використання, зберігання та транспортування пестицидів та агрохімікатів задля безпеки населення, навколишнього середовища та безпосередньо робітників. Але ми розуміємо, що всі нюанси охопити неможливо і сподіваємось на рекомендації компетентних органів для удосконалення екологічних норм захисту.