+38(057)392-11-71           +38(057)392-11-68          sfg_lan@ukr.net

СФГ «ЛАН»

 

У 2010 році на виборах до місцевих органів самоврядування керівництвом ЛАНу була висунута кандідатура Біляєва А.Я. до Великобурлуцької районної Ради, яка впенено обійшла за кількістю голосів Білашова М.Д.

У 2015 році до органів місцевого самоврядування від С(ф)Г «ЛАН» було обрано двох депутатів: Біляєву А.Я. та Ляшко Г.В.

За клопотанням місцевих депутатів та за сприяння керівництва С(Ф)Г «ЛАН» було відновлене вуличне освітлення, відремонтовано пішохідні тротуари, провели розчистку та ремонт колодязя з родниковою водою біля Церкви.

Також на протязі 2015-2017 років через громадську організацію «Гниличаночка» реалізується проект по виділенню коштів на придбання ліків всім, хто потребує медичної допомоги.

 

 

 


 

Кожна людина, проживаючи власне життя, мріє залишити по собі помітний слід. Хтось народжує чудових дітей, будує родинні будинки, намагається дати своїм дітям те, чого не мав сам.

Кожна розпочата на землі добра справа дає свої паростки в майбутньому. Так сталося і в житті Геннадія Васильовича Ляшка. Чоловік має дружину, двох дочок, сина. Все своє життя пропрацював на землі. Знає кожен момент сільськогосподарського життя. Не дивно, що кілька років тому був обраний депутатом Гнилицької сільської ради.

Відтоді почалося життя сповнене бажанням змінити на краще стан вулиць у рідному селі.

За сприяння голови фермерського господарства «Лан» Маляра Віктора Яковича почалася плодотворна робота по наведенню порядку на вулицях селища. По-перше відразу було відновлено вуличне освітлення, відремонтовано і пофарбовано більше півтора десятка огорож односельців.

Почувши новину про те, що інші депутати зголосилися відреставрувати місцеву церкву, депутатом Ляшко Г.В. була запропонована ідея відновлення церковної криниці. 

Робота почалася з ретельного розчищення самої криниці і всієї території біля неї. Наступним кроком стало встановлення велетенського журавля, якого зварювали працівники фермерського господарства. І нарешті, останнім етапом привели до ладу доріжки, що ведуть до церковної криниці. На сьогоднішній день майже всі роботи завершені і красень журавель гордо височіє над новою криницею та «подає» холодну, джерельну воду всім людям. 

  


Головне – бажання працювати,  а можливості знайдуться!

Після запита СФГ “ЛАН” щодо капітального ремонту автомобільної дороги С210708 Під’їзд до села Гнилиця, загальною протяжністю 8,5 км   (Додаток 1) була отримана позитивна відповідь від Харківської обласної державної адміністрації департаменту капітального будівництва, а саме включення дороги до переліку ремонту доріг загального користування місцевого значення Харківської області (Додаток 2). Подальший розвиток цього діла може бути як прогресивним, так і регресивним, на жаль, зараз ми на це вплинути не можемо, на цьому етапі ми зробили максимум. Тож, сподіваємося на краще і чекаємо на зміни.

Але, крім державних, є дороги, які відносяться до Гнилицької сільської ради, котрі теж потребують відновлення. Тому, СФГ “ЛАН” в особі Маляр Віктора Яковича звернувся до Голови Гнилицької сільської ради Бабаку Г.В. з ініціативою підтримати територіальну громаду, а саме виділити по 50 грн на 1 га оброблюваної землі. Тобто, 44 179,07 грн з 883,5813 га для ремонту доріг на території Гнилицької сільської ради від СФГ “ЛАН” та 11 110 грн з 222,2 га від ФОП Маляр Віктора Яковича. До того ж, коли сільська рада зменшила ставку земельного податку для с/г угідь за межами населеного пункту до 0,3%, СФГ «ЛАН», маючи бажання підтримати територіальну громаду, прийняло рішення сплачувати у 10 разів більше, а саме 3% від нормативної грошової оцінки землі. (Додаток 3,4)

Ми розуміємо, що цих кошт не вистачить на благоустрій всього села, тож ми спонукаємо інших користувачів землі брати участь у даних проектах. Враховуючи, що до Гнилицької сільської ради відноситься 4000 га, то, таким чином, якщо кожен користувач землі виділить по 50 грн на 1 га, можна отримати 200 000 грн спонсорських коштів. До того ж, сільська рада, бюджет якої становить якнайменш 2 000 000 грн, може виділити аналогічну суму і, таким чином, можна розробляти проект з благоустрою села Гнилиця вже на 400 000 грн, що одразу дасть результат.

Наступним етапом можна буде розглянути вже виділення по 100 грн з 1 га і це вже буде 400 000 грн спонсорських коштів і, відповідно, 400 000 грн з бюджету сільської ради, що в сумі буде 800 000 грн.

Тож, реалізувавши це, за 2018 рік можна акумулювати 1 200 000 грн, а це вже достатньо щоб затвердити проект по благоустрою села Гнилиця і дійсно поліпшити умови життя населення.

До того ж, не треба забувати про депутатські справи Ляшка Г.В. та Біляєвої А.Я., за сприянням Маляр Віктора Яковича була заасфальтована доріжка у центрі села, на що знадобилося 185 000 грн спонсорських коштів, та відновлена церковна криниця. Але ми не зупиняємось на цьому і вже плануємо встановлювати енергозберігаючий стовп, ціною в 45 000 грн,  для освітлення ділянки, де розташована криниця.

Головне – бажання працювати,  а можливості знайдуться!

                            

Додаток 1

Додаток 2

Додаток 3

Додаток 4